Bol chudobný, ona bohatá a kvôli tomu ho odmietla. Keď ju stretne o 10 rokov neskôr, má skvelú príležitosť sa jej pomstiť

Hovorí sa, že rozum prichádza až s vekom. Podľa nášho názoru je ale slušné správanie a dobro niečo, čo by malo byť v človeku už od detstva. Žena z tohto príbehu bola typickou rozmaznanou fiflenou a materialistkou. Vždy mala peniaze, vôbec si ich ale nevážila a to isté platilo aj pre ľudí v jej okolí. Bolestne sa o tom presvedčil beznádejne zamilovaný študent, ktorý podľahol jej kráse …
Bol z chudobnej, ale milujúcej rodiny. Rodičia ťažko pracovali, len aby mimoriadne inteligentnému synovi nič nechýbalo a mohol doštudovať. Nanešťastie stretol dievča, ktorá okrem vzhľadu nemala čo ponúknuť, ale aj napriek tomu mala nereálne očakávania, keď sa jednalo o chlapcov. Dievča si s šialene zamilovaným chalanom len zahrávala. Keď jej povedal, ako veľmi ju miluje, vysmiala sa mu a povedala mu, že by sa za neho nikdy nevydala a že si má hľadať niekoho na svojej NÍZKEJ úrovni.

Zlomilo mu to srdce, ešte viac ho ale bolela hrdosť. Mladý chlapec na sebe začal pracovať, nikdy však nezabudol na tú krásnu, ale pyšnú dievčinu, do ktorej sa kedysi tak bláznivo zamiloval. Keď ju o 10 rokov neskôr náhodou stretol v nákupnom centre, okamžite jej spoznal. Žena ho tiež spoznala a výsmešne mu povedala:

“Tak ty si tu? Toto nákupné centrum je na teba príliš luxusné. Určite tu len pracuješ. Môj muž je vo vedení, ešte si ho zrejme nestretol osobne. Čo nové u teba?

Muž sa na ňu pozrel so smútkom, ale aj prekvapením. Neveril, že niekto môže byť tak zlým človekom. Nič jej nepovedal. Náhle k nim prišiel nervózny muž v obleku a povedal:

“Dobrý deň, vidím, že ste sa už zoznámil s mojou ženou.” A podal mužovi ruku. “Áno, spoznal, pane …?”

 

Keď odišiel, muž začal žene o ňom rozprávať:

“Je to veľmi bohatý, ale skromný človek. V živote to nemal ľahké. Hovorí sa, že kedysi miloval nejakú dievčinu, ktorú spoznal na škole. Vtedy bol ešte chudobný a odmietla jeho žiadosť o ruku. Bol ale veľmi šikovný, a tak sa mu podarilo zarobiť veľa peňazí. Teraz je z neho multimilionár, nikdy sa ale z toho odmietnutie zrejme nespamätal. Je sám. Vieš si predstaviť, ako hlúpa bola tá dievčina? Mohla byť manželkou milionára so zlatým srdcom!

Žena zo seba nemohla vydať ani slovo …

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Bol chudobný, ona bohatá a kvôli tomu ho odmietla. Keď ju stretne o 10 rokov neskôr, má skvelú príležitosť sa jej pomstiť”