Otec roka? Gay si adoptoval štyri deti s handicapom a nahrádza im aj mamu

33-ročný Benjamin Carpenter z Británie sa stal rodičom na plný úväzok. Aj keď je gay a žije sám, tak mu úrady dovolili adoptovať štyri deti s handicapom. Za svoju ochotu pomáhať a starať sa o opustené deti získal aj ocenenie.

“Už od mladosti mám túžbu stať sa rodičom. Adopcia bola pre mňa jasná voľba, pretože mať biologické dieťa pre mňa neprichádzalo do úvahy, “uviedol Carpenter v rozhovore pre server  boredpanda.com

Všetko začalo roku 2010, kedy sa vtedy Carpenter podarilo po troch rokoch presviedčaní úradov o tom, že je vhodný adept na adoptované deti, dostať do starostlivosti syna Jacka trpiaceho autizmom a obsedantno kompulzívnou poruchou. Šesťročná Ruby má telesné postihnutie, päťročná Lilly, ktorá je biologickou sestrou Ruby, je hluchá, preto sa celá rodina učia znakovú reč, a najmladší je dvojročný Joseph, ktorý má Downov syndróm.

“často čítam komentáre typu” to nie je správne “alebo či to robím pre peniaze. Sú to ale len komentáre, s tým si poradím, “uviedol Benjamin Carpenter, ktorý za svoj prístup k deťom dostal ocenenie National Adoption Week.

via: www.boredpanda.com

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
33-ročný Benjamin Carpenter z Británie sa stal rodičom na plný úväzok. Aj keď je gay a..." />