Táto fotografia chlapca, ktorý objíma rakvu, šokoval svet. Jeho slová budú rezonovať vo vašom srdci!

Každý z nás vie, aké bolestivé je stratiť milovaných a blízkych ľudí. Vidieť v rakve niekoho, kto len nedávno chodil, dýchal a žil s nami bok po boku, je veľmi ťažké. O niečo náročnejší je okamih, keď musíte deťom vysvetliť, prečo by sa mali rozlúčiť so svojím rodičom alebo iným členom rodiny.

Samozrejme, deti ešte úplne nerozumejú tomu, prečo niekto zomrel, čo je to smrť a okolnosti, ktoré ju obklopujú. Pozerať sa ale bez sĺz na žiaľ dieťaťa, ktoré stratilo svoju matku, je náročné aj pre toho najtvrdšieho chlapa. Malý Filipínec, o ktorom bude tento príbeh, chytil za srdcia celý svet internetu.

Dieťa sa najprv opýtalo ostatných, prečo nemôže ležať vedľa svojej matky. Je ťažké obviňovať príbuzných za to, že neboli schopní odpovedať na jeho úprimnú otázku.

Keď si uvedomil, že už ho k mame nepustia, rozhodol sa ju ešte poslednýkrát objať na rozlúčku. Pritahol si k rakve stoličku, vyliezol na ňu a schúlil sa k priehľadnému príklopu.

Úprimnejší a smutnejší pohľad na rozlúčenie sa s milovanou osobou si môžeme len ťažko predstaviť. Aká škoda, že tento chlapec musel čeliť bolesti zo straty vlastnej matky už v takom v mladom veku. Život je nevyspytateľný a nikto nevie, kedy odbije jeho posledná hodina. Preto nezabúdajme na to, že ani my tu nebudeme večne a snažme sa s našimi najbližšími tráviť čo najviac voľných chvíľ. Čas je jediná vec, ktorá sa už nikdy nebude dať vrátiť späť…

 

 

Prečítajte si aj

Aký je tvoj názor?
0 replies on “Táto fotografia chlapca, ktorý objíma rakvu, šokoval svet. Jeho slová budú rezonovať vo vašom srdci!”